Az otthon melege
A beköszöntött hideg napokkal több időt töltünk otthon a négy fal között, gondolom sokan vannak vele úgy, hogy mostanában érzékelik, ha valami nem tetszik, vagy már lehetne szebb, jobb, frissebb...
Jó is ez, mármint ha az ember képes néha kicsit objektíven, idegen szemmel ránézni az otthonára, ami: a legeslegeslegbiztonságosabb, legeslegeslegmeghittebb hely a világon.
Há nem? De.
Az, hogy a legszebb-e, már egy másik dimenzió, a mai posztban inkább csak arról elmélkednék, mi teszi otthonunkat egy tényleg meleg, otthonos hellyé.
Alapigazság, hogy ha nem megy a kupleráj, nem a bútorokat kell lecserélni, így van ez az otthonunkkal is: nem a bútoroktól lesz az a miénk, nem a szép csillártól vagy a designfoteltől lesz meghitt, hanem az ott élő emberek közötti kiegyensúlyozott kapcsolat-rendszertől.
(bár némely környezetpszichológiai kutatás még ezt is cáfolja: állítólag azokat az otthonokat is szerethetjük utólag, ahol sok lelki gyötrelem ért bennünket. mindenesetre a téma engem nagyon érdekel, és ha meg tudom beszélni, hamarosan egy szakemberrel is beszélgetünk majd erről).
Ha azt vesszük alapnak, hogy otthon minden OK, szinte mindenki fel tudná sorolni, konkrétan mit tegyünk akkor, ha szeretnénk otthonunkat egy igazán kellemes hellyé alakítani:
- puha szőnyegek
- falikárpit és nehéz, földig érő függönyök
- párnahalmok
- harmonikus szín- és anyaghasználat
- megtervezett és okosan elhelyezett világítási rendszer
- sok tárgyi emlék
... és ami nálunk bevett szokás: minél több rusztikus elem (ide veszem a kandalló-cserépkályha effektet is).
Mit gondoltok?
A felsoroltakon kívül mivel finomhangolhatjuk még az otthon melegét?
Számotokra mely tárgyak megléte vagy hiánya adja a legoptimálisabb komfortérzetet?
Ötleteljünk!
Hogy megkezdjem a sort: nálam egy kis kupi, rendetlenség és a sok könyv ad otthonosság érzetet... :)
Zenemeg:
És jöjjön egy gondolatébresztő összeállítás:
Elmaradhatatlan Napikari:
Bónusz: Extrém-Napikari:
Ezt megteheted ide kattintva.