Falfestés előtt: milyen színt válasszak?
Vannak praktikták, amikor kis energia-ráfordítással is látványos eredményt érhetünk el, ha szeretnénk valami újat, frisset csempészni otthonunkba - ezekről majd valamelyik következő posztban ejtek szót -, és bizony, ezek közé tartozik az is, ha például egy helyiségünknek csak az egyik falát festjük le.
Mert az, hogy egy szobának az egyik fala más színű. mint a többi, még mindig = MENŐ.
DE, mielőtt belevágnánk (festékvásárlás, eszközök, fal letisztítása, glettelése, megmindenmás), jó lenne tudni, milyen színre is fessük.
Biztos szép lesz? Tetszeni fog? Nem lesz túl nyomasztó? Nem fog nagyon elütni? És megannyi kínzó para...
Az internetben megannyi lehetőség van már arra, hogy először csak a gépünkön teszteljük egy-egy színt abban, méghozzá ott ahová kerülne.
Ehhez nem kell mást tenni, mint nappali fényben lefotózni az adott részt, és valamilyen kis szoftver segítségével megnézzük vajon az a szín, amit kiválasztottunk, tényleg AZ a szín, amit szeretni is fogunk.
Ilyen pl. a Sherwin-Williams Color Visualizer.
Milyen színekkel érdemes próbálkozni?
- nézzünk körül a szobában, és próbáljuk felfedezni az uralkodó színt: a kanapé huzata, a sötétítő mintája, a díszpárnák színei...
- ha megvan az uralkodó szín, választhatjuk ennek pár árnyalattal világosabb vagy pár árnyalattal sötétebb verzióját, ezzel a módszerrel általában nem lőhetünk nagyon mellé...
- ha végképp tanácstalanok vagyunk, vegyük elő 5 kedvenc ruhánkat, amelyeket a legjobban szeretünk és nézzük meg, milyen színek,színkombinációk vannak rajta (a divat és az enteriőrök összefüggésében született már egy jó kis bejegyzés korábban (itt ni), lehet, hogy a közeljövőben ezt is frissítem majd :)
- sokan félnek a sötét falszíntől (fekete, sötétkék, mélytürkiz...), mivel az "vizuálisan szűkíti" a teret, de ugyanezek a telt színek abban is segítenek, hogy minden környezetében lévő más bútort, kiegészítőt, műalkotást kiemeljen..és végülis csak egy falról beszélünk most, legyünk bátrabbak!
- ha megvan a megbindzsizett képen a tetszetős falszín, írjuk fel a szzoftverben feltűntetett kódját és kevertessük ki egy festékboltban.
Utolsó tipp: arról már volt szó, de most emlékeztetőül: a nyílászárók, ajtók nem hétköznapi színválasztásai is nagyon jól mutatnak ám!
Most jöjjön néhány példa, amin meg lehet nézni, milyen az, ha egy kicsit szórakozunk a falszín-választóval.
(a bal oldali a korábbi, a jobb oldali a megvizualizált verzió)
Bónusz: a konyhában is lehet ám garázdálkodni, pl. a szekrények frontjainak átfestésével :)
Nem csatlakoztál még az ÁAT-hez a Facebookon?
Az meg hogy lehet? :)
Gyere! Várunk! Itt ni: klikk ide.